PN - PT 9:00 - 17:00

Od stażysty do pracownika. Dlaczego warto zatrudnić stażystę?


Początkowo może się wydawać, że osoby pracujące na zasadzie stażu wnoszą niewielkie zaangażowanie, a ich praca jest wykonana powierzchownie. Wszystko zależy od nastawienia osób podejmujących staż, często są one bardzo operatywne, sumienne oraz pracowite. Zależy im nie tylko na pozytywnej opinii pracodawcy, ale także na przyswojeniu jak największej ilości wiedzy. 

Warto zatrudnić stażystę

Jakie korzyści zyskuje pracodawca zatrudniając stażystę? 

 

Przez okres co najmniej 3 miesięcy pracodawca może dokładnie przeanalizować pracę osoby wykonującej staż, a co za tym idzie podjąć decyzję zgodną z rzeczywistymi umiejętnościami kandydata. Ogromnym plusem takiego układu jest niewątpliwie brak kosztów od strony pracodawcy.

 

  • Co więcej, stażyści to najczęściej bardzo młode osoby, nie posiadające doświadczenia zawodowego, danie im szansy skutkuje bardzo dużym zaangażowaniem w obowiązki, jakie posiadają.
  • Stażyści zazwyczaj wykonują powierzone zadania sumiennie i pilnują wyznaczonych przez przełożonego terminów zakończenia danego projektu.
  • Bardzo ważną kwestią jest także początkowe wynagrodzenie, pracodawca decydujący się przedłużenie umowy ze stażystą i zatrudnienie go na umowę o pracę, zyskuje dodatkowe ulgi.
  • Ostatnim, ale jakże istotnym elementem jest szlifowanie umiejętności pracownika. Decydując się na stażystę mamy prawo zatrudnić go po odbytym stażu, warto się nad tym zastanowić, chociażby ze względu na powyższe plusy. Jednak, nie zapominajmy o tym, że umiejętności osoby, która dopiero pojawia się w naszej firmie, nie są jeszcze duże. Warto zatem zaopiekować się nową osobą i nauczyć wszystkich znanych nam kompetencji miękkich, umożliwiających sprawną pracę biurową. Nabycie takich kwalifikacji przez młodą, ambitną i chłonącą wiedzę osobę to wyszlifowanie sobie diamentu, który w przyszłości może stać się wiernym i zaangażowanym pracownikiem.
  • Osoby, które zostały obdarowane szansą pracy w firmie, w której odbywały praktyki, są niezwykle pracowite i mają świeże spojrzenie na procedury i czynności wykonywane w firmie. Nierzadko powiew świeżości, jaki wnoszą do firmy, zapoczątkowuje korzystną dla firmy innowację lub zmianę. Pracodawcy zatrudniający stażystę zyskują niesamowitą szansę na sprawdzenie potencjalnego kandydata - bez ponoszenia wielkich kosztów. Jednym słowem, zatrudnienie stażysty jest dużą szansą na pozyskanie zaangażowanego pracownika.

 

A jeśli zastanawiasz się nad zatrudnieniem pracownika, koniecznie przeczytaj o tym, jak napisać dobre ogłoszenie o pracę,  jakimi kanałami znaleźć dobrego kandydata do pracy i jakie są dobre praktyki podczas rekrutacji pracowników.

 

Jeśli nie stać Cię na zatrudnienie pracownikaw  pierwszych miesiącach, ale wiesz, że dzięki temu Twoja firma odniesie sukces, zapytaj naszych konsultantów, jak możesz sfinansować wynagrodzenie pracownika w ramach preferencyjnych kredytów unijnych.

 

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!