Dofinansowania dla firmy


Sektor MŚP ma aktualnie bardzo dobre warunki rozwoju, dzięki kredytom dla firm ze wsparciem rządowym. Przedsiębiorcy, którzy poszukują bezpiecznego rozwiązania dla finansowania swoich inwestycji, mogą sięgnąć po instrumenty, które zawierają gwarancję Banku Gospodarstwa Krajowego.

dofinansowanie dla firmy

Rządowe programy wsparcia dla firm

 

Programy mają na celu zapewnić środki finansowania i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to możliwe dzięki wsparciu Unii Europejskiej w zakresie programów rozwoju przedsiębiorczości. Właściciele firm mogą liczyć także na niższe koszty kredytu nawet o 50%.

 

Bank Gospodarstwa Krajowego umożliwia pokrycie do 80% kwoty kredytu - takie rozwiązanie otwiera szereg możliwości dla właścicieli polskich firm.

 

Kredyty obrotowe i inwestycyjne

 

Preferencyjne finansowanie dla firm może być przeznaczone na bieżącą działalność przedsiębiorstwa w przypadku kredytu obrotowego. Korzystna jest też możliwość wykorzystania większej kwoty niż faktyczny stan konta.

 

Umożliwia to zachowanie płynności w aktualnych wydatkach firmy.

Kredyt inwestycyjny to instrument, dzięki któremu możliwy jest rozwój firmy. W tym przypadku również występują dogodne warunki kredytowania.

 

Zaletą obu rozwiązań jest brak wymogu poręczania czy zabezpieczania kredytu własnym majątkiem.

Decyzja o przyznaniu kredytu następuje w 24 godziny. Oznacza to, że środki finansowe, które mogą być potrzebne np. na serwis czy zakup maszyn, są dostępne w krótkim czasie.

 

Korzyści korzystania z finansowania dla firm ze wsparciem unijnym

 

  • brak odpowiedzialności majątkowej właściciela;
  • gwarancje zabezpieczające spłatę kredytu po stronie instytucji;
  • możliwość rozwoju firmy bez tradycyjnego ryzyka;
  • zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorstwa;
  • wysokie kwoty kredytu - do 600 000 zł;
  • finansowanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego do 80% kredytu;

 

Zapraszamy do zapytań poprzez formularz zgłoszeniowy, lub do kontaktu telefonicznego: +48 12 200 50 08.

 

Napisz do nas

Poznaj swoją ofertę kredytu!

Poznaj swoją ofertę kredytu!

Większość klientów wypełnia wniosek w 2 minuty. Ponad 90% otrzymuje odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Bogatsi o wiedzę, jak w praktyce wygląda rzeczywistość pandemiczna, wiemy, że najlepiej w niej radzą sobie te firmy, które potrafiły szybko zareagować na zmieniające się warunki prowadzenia biznesu.

Pandemia COVID-19 przejdzie do historii jako przykład „czarnego łabędzia” – czegoś, co wydawało się niemożliwe, było całkowicie niespodziewane. Niewiele firm mogło się przygotować na to, co wydarzyło się w ostatnim roku, a jednak każda z nich musiała sobie poradzić…

W ramach Programu Pomocowego BGK zostały wprowadzone zmiany dot. kredytów z gwarancjami de minimis i COSME. Zmiany te obowiązują od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. i mają na celu zminimalizować negatywne skutki pandemii w rozwoju firm.

De minimis to rodzaj wsparcia publicznego, które przeznaczone jest dla firm w ramach pomocy publicznej. Z pomocy de minimis mogą skorzystać przedsiębiorcy małych oraz średnich firm, które kładą nacisk na szkolenia oraz nowe inwestycje.