Porozmawiaj z ekspertem
Porozmawiaj z ekspertem
Przedsiębiorcy w latach 2014-2020 mogli i mogą korzystać z różnorodnych funduszy unijnych, aby rozwijać prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą. Najwięcej korzyści przypadło w udziale właścicielom mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dotacje dla takich firm przewidziane są w odgórnych Programach Regionalnych, ale też w takich programach jak Inteligentny Rozwój czy też Polska Wschodnia. Jak widać, pozyskanie dodatkowych środków finansowych na prowadzenie swojej firmy wcale nie musi być trudne, wystarczy odpowiednie rozeznanie w temacie i przejście odpowiedniej procedury.
Wsparcie kredytowe - kredyty preferencyjne
Wspomniane już firmy mogą skorzystać nie tylko z przyznawanych im dotacji, ale też z różnych kredytów preferencyjnych. To kredyty zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż oferowane zwykłym osobom oferty komercyjne. Kredyt preferencyjny cechuje się:
Jak wiadomo finansowanie działań małego przedsiębiorstwa często jest trudnym w realizacji zadaniem i niekiedy firmie potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Związane jest to m.in. z zakupem nowego sprzętu, rozbudową istniejącej już infrastruktury, czy też zatrudnianiem nowych pracowników. Dzięki kredytom preferencyjnym każda firma może postawić na znaczny rozwój i po pewnym czasie "zbierać plony" zaplanowanych wcześniej działań.
Wzrost konkurencyjności firmy na rynku
Skorzystanie z kredytów preferencyjnych umożliwia firmom zapewnienie sobie wzrostu konkurencyjności na rynku. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu właściciele mniejszych przedsiębiorstw mogą z powodzeniem rywalizować o nowych klientów i przekonać ich do swojej oferty. Co prawda kredyt preferencyjny trzeba zwrócić, jednak klientom proponowane są bardzo elastyczne raty, korzystne oprocentowanie i dogodne warunki spłaty. W razie chęci zaciągnięcia takiego kredytu w banku, pomocne może okazać się wsparcie w uzyskaniu korzystnych warunków kredytu.
Jeśli potrzebujesz wsparcia w pozyskaniu preferencyjnego kredytu firmowego, skontaktuj się z naszym doradcą.
Napisz do nas
Lista kategorii
Poznaj swoją ofertę kredytu!
Poznaj swoją ofertę kredytu!
Większość klientów wypełnia wniosek w 2 minuty. Ponad 90% otrzymuje odpowiedź w ciągu 24 godzin.
Bogatsi o wiedzę, jak w praktyce wygląda rzeczywistość pandemiczna, wiemy, że najlepiej w niej radzą sobie te firmy, które potrafiły szybko zareagować na zmieniające się warunki prowadzenia biznesu.
Bank Gospodarstwa Krajowego jest jedynym w swoim rodzaju bankiem, należącym do Skarbu Państwa, powołanym do tego, by wspierać inicjatywy gospodarczo-społeczne. Oferuje on szereg gwarancji i poręczeń, ułatwiających firmom uzyskanie wsparcia finansowego.
Pandemia COVID-19 przejdzie do historii jako przykład „czarnego łabędzia” – czegoś, co wydawało się niemożliwe, było całkowicie niespodziewane. Niewiele firm mogło się przygotować na to, co wydarzyło się w ostatnim roku, a jednak każda z nich musiała sobie poradzić…
W ramach Programu Pomocowego BGK zostały wprowadzone zmiany dot. kredytów z gwarancjami de minimis i COSME. Zmiany te obowiązują od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. i mają na celu zminimalizować negatywne skutki pandemii w rozwoju firm.
Lekarze, będący przedstawicielami zawodów dużego zaufania społecznego, mają łatwiejszy dostęp do kredytów. Mogą także skorzystać z preferencyjnych kredytów dla profesjonalistów, dotowanych z Unii Europejskiej, z gwarancją spłaty.
De minimis to rodzaj wsparcia publicznego, które przeznaczone jest dla firm w ramach pomocy publicznej. Z pomocy de minimis mogą skorzystać przedsiębiorcy małych oraz średnich firm, które kładą nacisk na szkolenia oraz nowe inwestycje.