PN - PT 9:00 - 17:00

Unijne fundusze a rozwój własnej działalności gospodarczej


Przedsiębiorcy w latach 2014-2020 mogli i mogą korzystać z różnorodnych funduszy unijnych, aby rozwijać prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą. Najwięcej korzyści przypadło w udziale właścicielom mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dotacje dla takich firm przewidziane są w odgórnych Programach Regionalnych, ale też w takich programach jak Inteligentny Rozwój czy też Polska Wschodnia. Jak widać, pozyskanie dodatkowych środków finansowych na prowadzenie swojej firmy wcale nie musi być trudne, wystarczy odpowiednie rozeznanie w temacie i przejście odpowiedniej procedury.

Wsparcie kredytowe - kredyty preferencyjne

 

Wspomniane już firmy mogą skorzystać nie tylko z przyznawanych im dotacji, ale też z różnych kredytów preferencyjnych. To kredyty zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż oferowane zwykłym osobom oferty komercyjne. Kredyt preferencyjny cechuje się:

 

  • niższym oprocentowaniem,
  • łatwiejszym zaciągnięciem, firmy nie mają problemów z uzyskaniem zdolności kredytowej.

 

Jak wiadomo finansowanie działań małego przedsiębiorstwa często jest trudnym w realizacji zadaniem i niekiedy firmie potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Związane jest to m.in. z zakupem nowego sprzętu, rozbudową istniejącej już infrastruktury, czy też zatrudnianiem nowych pracowników. Dzięki kredytom preferencyjnym każda firma może postawić na znaczny rozwój i po pewnym czasie "zbierać plony" zaplanowanych wcześniej działań.

 

Wzrost konkurencyjności firmy na rynku

 

Skorzystanie z kredytów preferencyjnych umożliwia firmom zapewnienie sobie wzrostu konkurencyjności na rynku. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu właściciele mniejszych przedsiębiorstw mogą z powodzeniem rywalizować o nowych klientów i przekonać ich do swojej oferty. Co prawda kredyt preferencyjny trzeba zwrócić, jednak klientom proponowane są bardzo elastyczne raty, korzystne oprocentowanie i dogodne warunki spłaty. W razie chęci zaciągnięcia takiego kredytu w banku, pomocne może okazać się wsparcie w uzyskaniu korzystnych warunków kredytu.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w pozyskaniu preferencyjnego kredytu firmowego, skontaktuj się z naszym doradcą.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!