Szybki kontakt 787 788 774
Szybki kontakt 787 788 774
W nocy z 27 na 28 marca została przyjęta tarcza antykryzysowa. Do czego prowadzi? Między innymi zwalnia małe firmy oraz zatrudnione osoby z płacenia ZUS przez kolejne trzy miesiące, oraz przewiduje wypłacanie tak zwanego świadczenia postojowego. Przepisy zostały wprowadzone w celu walki ze skutkami koronawirusa, które bardzo silnie oddziałują na całą gospodarkę, a w szczególności na małych przedsiębiorców.
O czym mówią wprowadzone ustawy?
Wprowadzone ustawy mają na celu utrzymanie odpowiedniej płynności finansowej przedsiębiorstw i bezzwrotne ich wsparcie, co pozwoli uniknąć bankructw i pomoże przedsiębiorstwom przetrwać trudne czasy przymusowej izolacji, spadku zamówień i przychodu.
Wsparcie dla firm
Właściciele mikrofirm, czyli działalności, w których jest zatrudnionych nie więcej niż 9 osób, są zwolnieni z płacenia składek ZUS przez kolejne trzy miesiące. Dla osób samozatrudnionych oraz zleceniobiorców zostaną także wypłacone tak zwane świadczenia postojowe, wynoszące około 2000 złotych. Dodatkowo wynagrodzenia pracowników zostaną dofinansowane. Największe wsparcie będzie wynosiło 40 procent przeciętnej pensji. Firmy, które znajdą się w kłopotach, będą miały także możliwość zastosowania uelastycznionego czasu pracy zatrudnionych.
Na co mogą liczyć pracownicy?
Ustawa mówiąca o zwalczaniu koronawirusa, chorób zakaźnych czy sytuacji kryzysowych przez nie spowodowanych, mówi, że pracownicy otrzymają:
Oprócz rozwiązań zaproponowanych przez rząd, warto wspomnieć o możliwości skorzystania z preferencyjnych kredytów, dofinansowanych w ramach projektów unijnych, które posiadają gwarancję spłaty udzieloną przez BGK.
Twoja firma zasługuje na najlepsze finansowanie! Sprawdź naszą ofertę i zyskaj więcej