PN - PT 9:00 - 17:00

Jak, planując potrzebne wydatki, obniżyć podatek?


Firma, która planuje niezbędne wydatki finansowe, zawsze może doprowadzić do sytuacji, w której obniży swoje podatki. Takie czynności wykonuje się przede wszystkim na zakończenie roku. Planując zakupy firmowe można obniżyć podatek dochodowy, wliczając takie zakupy w koszta.

Na jakie kroki warto się zdecydować?

 

Wrzucanie zakupów w tzw. koszta firmowe jest najpopularniejszą metodą obniżania podatków. Takie koszty są jednak inne dla różnych działalności. Koszty muszą mieć pozytywny wpływ na rozwój prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności, powinny zwiększać przychody firmowe. Dzięki temu nie będzie miało się problemów z kontrolami Urzędu Skarbowego. To właśnie ten organ decyduje finalnie, czy dany zakup może zostać wliczony w koszty.

 

Bezpiecznymi rozwiązaniami dla większości firm będą jednak koszty związane z:

 

  • nabyciem sprzętu biurowego - chodzi tutaj o wszelkiego typu drukarki, komputery oraz różnorodne urządzenia biurowe. Bez nich nie da się pracować i prawidłowo wykonywać swoich obowiązków. Najlepiej decydować się na zakup nowoczesnego i funkcjonalnego sprzętu, dzięki czemu obniży się codzienne koszty związane z utrzymaniem własnej działalności,
  • wydatkami na transport - prowadząc własny biznes, przedsiębiorcy muszą wyjeżdżać na wyjazdy służbowe, w delegacje lub też poruszać się po mieście. Do kosztów można dorzucić m.in. koszty podróżowania pociągami,
  • wynajmem lokalu - każda firma musi mieć swoje biuro, aby móc przyjmować kontrahentów, klientów i rzetelnie wykonywać swoje codzienne obowiązki służbowe. Tyczy się to także wynajmowania sal szkoleniowych oraz konferencyjnych,
  • kursami i szkoleniami - zalicza się to do tzw. grupy abonamentów i usług. Przedsiębiorcy powinni się rozwijać, a najlepszym ku temu pomysłem będą profesjonalnie zorganizowane kursy i szkolenia, za które trzeba przecież zapłacić.

 

Jak widać warto zaplanować wydatki firmowe w taki sposób, aby obniżyć podatki. Ma się ku temu wiele sposobności, wystarczy dostosować się do powyższych zasad, a podatki na pewno będą mniejsze. 

 

Pamiętaj, jeśli brakuje Ci środków na zakup niezbędnego sprzętu w firmie lub inwestycje, możesz skorzystać z preferencyjnych kredytów, dofinansowanych ze środków unijnych. By poznać szczegóły, skontaktuj się z naszym konsultantem.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!