Firmy mające niezbyt długą historię kredytową wcale nie stoją na straconej pozycji. Czasami problemem może być również brak wymaganego zabezpieczenia. W takiej sytuacji firmy mogą zdecydować się na tzw. fundusze poręczeniowe. Dzięki nim wiele przedsiębiorstw może uzyskać zewnętrzne finansowanie, tak aby dana działalność gospodarcza ruszyła z miejsca i zaczęła na siebie zarabiać.
Unijne gwarancje kredytowe - na co można się zdecydować?
Obecnie zainteresowani mogą zdecydować się na trzy podstawowe gwarancje kredytowe pochodzące ze środków unijnych. Zbyt mały majątek może oznaczać dla firm jedno, skorzystanie z tzw. gwarancji publicznych. Gwarancja jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla banków, ponieważ jeśli działalność danej firmy upadnie, bank otrzyma część pożyczonych środków z takich gwarancji. W ten sposób nie będzie problemu z terminową spłatą zobowiązań kredytowych. Oto trzy najpopularniejsze gwarancje biznesowe na rynku:
Jak widać inwestycji jest kilka, dlatego warto prześledzić własną sytuację finansową i możliwe programy unijne oraz te spoza Unii, dzięki czemu wybierze się dla siebie najlepszy.
A jeśli jesteś zdecydowana/y skorzystać z tego typu wsparcia przedsiębiorstwa, koniecznie skontaktuj się z naszym konsultantem, który podpowie Ci, jak wygląda cała procedura i pomoże w pozyskaniu finansowania.
Twoja firma zasługuje na najlepsze finansowanie! Sprawdź naszą ofertę i zyskaj więcej.
Ostatnie posty
W przypadku negatywnej historii kredytowej prezesa, spółka może napotkać trudności w uzyskaniu kredytu. Jednak istnieją alternatywne metody finansowania, które mogą pomóc w takiej sytuacji.
Współczesne przedsiębiorstwa, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (spółki z o.o.), często potrzebują zewnętrznego finansowania, aby rozwijać swoją działalność, inwestować w nowe projekty, czy pokryć bieżące koszty.
WIRON (Warsaw Interbank Overnight Rate) natomiast, wprowadzony jako odpowiedź na globalne zmiany w sektorze bankowym, to stopa referencyjna oparta na faktycznych transakcjach międzybankowych, a nie na deklaracjach banków.
Różnica między stawką WIBOR 6M a 12M polega na okresie, na którym ta stopa procentowa jest wyliczana i stosowana.