PN - PT 9:00 - 17:00

Preferencyjne kredyty ze wsparciem z funduszy unijnych


Firmy mające niezbyt długą historię kredytową wcale nie stoją na straconej pozycji. Czasami problemem może być również brak wymaganego zabezpieczenia. W takiej sytuacji firmy mogą zdecydować się na tzw. fundusze poręczeniowe. Dzięki nim wiele przedsiębiorstw może uzyskać zewnętrzne finansowanie, tak aby dana działalność gospodarcza ruszyła z miejsca i zaczęła na siebie zarabiać.

Unijne gwarancje kredytowe - na co można się zdecydować?

 

Obecnie zainteresowani mogą zdecydować się na trzy podstawowe gwarancje kredytowe pochodzące ze środków unijnych. Zbyt mały majątek może oznaczać dla firm jedno, skorzystanie z tzw. gwarancji publicznych. Gwarancja jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla banków, ponieważ jeśli działalność danej firmy upadnie, bank otrzyma część pożyczonych środków z takich gwarancji. W ten sposób nie będzie problemu z terminową spłatą zobowiązań kredytowych. Oto trzy najpopularniejsze gwarancje biznesowe na rynku:

 

  • De minimis - środki przeznaczone są dla mniejszych oraz średnich firm. Wymogiem jest w tym przypadku posiadanie zdolności kredytowej. Takich gwarancji udziela się na dwa podstawowe sposoby: na 27 miesięcy w przypadku kredytów obrotowych oraz na 99 miesięcy, jeśli bierze się pod uwagę kredyty inwestycyjne. Zabezpiecza się z ich pomocą nawet 60 procent zaciąganego kredytu. Limit górny wynosi w tym przypadku 200 tysięcy euro. Z programu de minimis można skorzystać w kilkunastu różnych bankach,
  • Cosme - drugą opcją jest program unijny Cosme. To zabezpieczenia udzielane małym kredytom, które dopiero się rozwijają. Udzielane są w dwunastu bankach. Nowe inwestycje mogą być zabezpieczone na kwotę 600 tysięcy złotych. Gwarancja dotyczy aż 80 procent danego kredytu, czas kredytowania jest taki sam jak w przypadku programu de minimis,
  • Jeremie - ostatnią z propozycji jest tzw. program Jeremie. To unijne wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Poza poręczeniami można w tym przypadku skorzystać z korzystnie oprocentowanych kredytów oraz pożyczek. Inicjatywa przeznaczona jest dla firm, które zatrudniają w swoich szeregach od 1 do 250 pracowników. Ponadto roczny obrót firmy nie może przekraczać 50 mln złotych. 

 

Jak widać inwestycji jest kilka, dlatego warto prześledzić własną sytuację finansową i możliwe programy unijne oraz te spoza Unii, dzięki czemu wybierze się dla siebie najlepszy. 

 

A jeśli jesteś zdecydowana/y skorzystać z tego typu wsparcia przedsiębiorstwa, koniecznie skontaktuj się z naszym konsultantem, który podpowie Ci, jak wygląda cała procedura i pomoże w pozyskaniu finansowania.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!