PN - PT 9:00 - 17:00

Pozytywne efekty gwarancji De Minimis dla gospodarki!


Bank Gospodarki Krajowej opublikował badania, według których wynika, iż gwarancje De Minimis mają bardzo pozytywny wpływ na polską gospodarkę. Dzięki tym gwarancjom swoją stabilizację finansową zachowało aż 97 procent mniejszych oraz średnich firm. Ponadto 72 procent badanych ujawniło, iż odnotowało w swoich przedsiębiorstwach wzrost obrotów. Kredyty udzielane z gwarancją mają bardzo dobry wpływ na zachowanie płynności finansowej oraz rozwój mikro firm. 

Zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego i inwestycyjnego

 

Gwarancje udzielane są wszystkim tym firmom, które potrzebują dla siebie zabezpieczenia spłaty kredytu w przypadku kredytów obrotowych i inwestycyjnych. Program jest realizowany od 2013 roku i cieszy się coraz większą popularnością. BGK przedstawił dane, na podstawie których można wywnioskować, że 25 procent firm bez skorzystania z gwarancji De Minimis nie miałoby żadnych szans na uzyskanie satysfakcjonującego kredytu. Ponadto 36 procent mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorstw otrzymałoby dla siebie kredyt na dużo gorszych warunkach finansowych, niż można by się było spodziewać. Gwarancje pozwalają na:

  • uzyskanie zadowalającego kredytu,

  • przyspieszenie procedury uzyskania kredytu.

Jak widać warto starać się o skorzystanie z takich gwarancji, ponieważ niosą one dla wielu firm dużo dobrego.

 

Nowe miejsca pracy i utrzymanie dotychczasowych

 

Program De Minimis pozwala również na utworzenie nowych miejsc pracy. Od początku jego działania odnotowano aż 99 tysięcy takich przypadków, co można uznać za bardzo dobry wynik. Dzięki gwarancjom swoje miejsca pracy utrzymało ponad 103 tysiące osób. Od 2013 roku udzielone gwarancje De Minimis osiągnęły wartość ponad 70 miliardów złotych, co przerodziło się w zabezpieczenie ponad 120 miliardów złotych w przypadku kredytów udzielanych w wielu bankach komercyjnych. Z programu mogą skorzystać przede wszystkim przedsiębiorcy prowadzący na co dzień działalność gospodarczą oraz należą do Sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP).

 

Jeśli interesuje Cię uzyskanie wsparcia finansowego dla przedsiębiorstwa, zobacz także nasz ostatni artykuł dotyczący gwarancji COSME i zwiększenia środków finansowych na wsparcie firm.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!