PN - PT 9:00 - 17:00

Odczuwasz stagnację w swojej firmie? Pomyśl o inwestycjach i rozwoju.


Są różne metody, aby firma cały czas się rozwijała i nie doszło w niej do niebezpiecznej stagnacji. Można to osiągnąć dzięki odpowiedniemu planowaniu, ciągłym poszerzaniu swojej wiedzy i rozszerzaniu oferty. Na to czasami potrzebne są jednak pieniądze.Gdy brakuje wystarczającej ilości gotówki, warto zainteresować się ofertą kredytów inwestycyjnych lub obrotowych oferowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, które można wydać na dowolne cele, a które są realizowane na preferencyjnych warunkach, w ramach projektów unijnych  PLG-Cosme i pomocy De Minimis.

Plan i własny rozwój

 

Planowanie działań firmy to jeden z warunków jej ciągłego rozwoju. Bez planu działa się chaotycznie. Dlatego stale powinno się pamiętać weryfikowaniu tego, jakie cele są priorytetowe i ważne w danym momencie. Szukanie nowych rynków zbytu, czy wprowadzania nowych produktów lub usług to także kluczowe kwestie, które powinny być stale brane pod uwagę.

Nie można również zapomnieć o stałym marketingu. Trzeba o nim pamiętać nawet wówczas, gdy firmie nie brakuje zleceń. Również sam przedsiębiorca musi cały czas myśleć o własnym rozwoju. Rozszerzaniu swojej wiedzy między innymi poprzez śledzenie rynku, na którym działa i mu pokrewnych oraz udział w kursach i szkoleniach.

 

Gdy brakuje gotówki

 

Widać więc, że prowadzenie własnej firmy cały czas niesie ze sobą duże wydatki. Część tych zobowiązań możesz pokrywać ze środków własnych. Nie zawsze jednak są one wystarczające. Na przykład wtedy, gdy masz szansę na bardzo atrakcyjne zlecenie, ale nie posiadasz odpowiednich środków finansowych, aby kupić materiały, surowce czy nawet maszyny potrzebne do jego wykonania.

 

Warto przygotować się na tego typu sytaucje, odkładając część zysku lub korzystając ze wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego, który daje pewność długoterminowej i stabilnej współpracy. Jego misją jest bowiem wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Między innymi dlatego BGK posiada bardzo szeroką i atrakcyjną ofertę kredytów inwestycyjnych i obrotowych, które mają na celu wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw. Kredyty te są realizowane w ramach projektów unijnych i dotowane z funduszy europejskich, dzięki czemu posiadają preferencyjne warunki i gwarancję spłaty. 

 

Jeśli rozważasz skorzystanie z tego typu wsparcia, skontakuj się z nami. Na co dzień pomagamy przedsiębiorcom uzyskać kredytowe wsparcie, pochodzące z funduszy europejskich.

 

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!