PN - PT 9:00 - 17:00

Zwiększenie pomocy de minimis dla firm w obliczu epidemiiW obliczu narastającej pandemii koronawirusa na terenie Polski, małe firmy otrzymają zwiększoną pomoc z programu de minimis. To bardzo dobra informacja dla nieco mniejszych przedsiębiorców, którzy obawiają się o swoją aktualną sytuację finansową. Podniesione zostaną przede wszystkim limity kredytowe. Dzięki temu małe firmy będą miały zapewniony odpowiedni kapitał obrotowy dla realizowanych przedsięwzięć i transakcji. Ministerstwo Rozwoju stawia na poszerzanie swoich dotychczasowych programów pomocy, dzięki czemu mniejsze działalności mogą się stale rozwijać i zdobywać nowych klientów.


Przygotowanie pakietu osłonowego


Rząd przygotował dla zainteresowanych przedsiębiorców specjalny pakiet osłonowy. Dzięki niemu będzie można skorzystać m.in.:


  • z wysokich ulg w należnościach,
  • z ulg w płatności podatków czy też składek ZUS,
  • z instrumentów, mających pozytywny wpływ na poprawę płynności finansowej małych firm.


W ramach pakietu osłonowego będzie można także liczyć na dopłaty do zaciąganych kredytów. Ponadto Ministerstwo Finansów poinformowało o tym, iż zwiększy gwarancje BGK dla programów de minimis i PLG-COSME do 80 procent całości kwoty kredytu.


Programy de minimis i PLG-COSME


Program de minimis to rodzaj wsparcia publicznego, które udzielane jest małym i średnim przedsiębiorstwom. Wsparcie udzielane jest w wielu rozmaitych kategoriach, m.in. w dofinansowaniu szkoleń, dotacjach na realizowane inwestycje czy też gwarancjach kredytowych. W ciągu trzech kolejnych lat limit dotacji może wynieść 200 tysięcy euro, a w przypadku transportu 100 tysięcy euro. Zainteresowani mogą liczyć m.in. na sporo ulg podatkowych.

PLG-COSME to drugi z wdrożonych programów w tej dziedzinie tematycznej. Program zakłada wszelkiego rodzaju zabezpieczenia spłat kredytów obrotowych i inwestycyjnych dla mikro i średnich przedsiębiorstw. Tym samym mogą się one stać konkurencyjne i powalczyć o klientów z większymi przedsiębiorstwami. Zabezpieczenia mają wpływ na rozwój prowadzonej działalności, co przekłada się m.in. na zakup nowych maszyn i urządzeń. 


Jeśli rozważasz skorzystanie ze wsparcia rządowego w postaci preferencyjnych kredytów, skontaktuj się z naszym konsultantem. Chętnie udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat procedur ubiegania się o dofinansowanie.

A jeśli zainteresował Cię temat wsparcia firm w czasie pandemii koronawirusa, przeczytaj także o pakietach osłonowych dla firm.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!