PN - PT 9:00 - 17:00

Więcej środków dla polskich firm. Gwarancje COSME szansą rozwoju przedsiębiorstw


Więcej środków na zabezpieczenie spłat kredytów obrotowych oraz inwestycyjnych otrzymają mikro-, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Oznacza to, iż wiele firm będzie mogło znacznie rozwinąć swoją działalność i przenieść ją na zdecydowanie wyższy poziom.

Wszystko to za sprawą gwarancji COSME. Odpowiada za nie Bank Gospodarstwa Krajowego, który podpisał wiążącą umowę, mówiącą o tym, iż wartość funduszu gwarancyjnego zwiększy się z 6 miliardów złotych do 8,4 miliarda. To dobra wiadomość dla wielu mniejszych przedsiębiorców. Tym samym uzyskane w ten sposób środki pozwolą zabezpieczyć kredyty sięgające 10,5 miliarda złotych.

 

Jakie korzyści wynikają z gwarancji COSME?

Z gwarancji COSME wynika bardzo dużo korzyści, w tym:

 

  • zabezpieczenie spłaty kredytu wynoszące aż do 80 procent całej kwoty,
  • bardzo niska prowizja za udzielenie wyżej wymienionych gwarancji (1 procent w skali całego roku),
  • możliwość uzyskania maksymalnego kredytu w wysokości 600 tysięcy złotych.

 

Na tych gwarancjach skorzystać może każda mniejsza firma, chcąca postawić na własny rozwój. Uzyskane w ten sposób warunki pozwalają również na wyeliminowanie konieczności zastawiania własnego majątku. Gwarancje są doskonałą alternatywą dla wszystkich tych firm, które wyczerpały już limity pomocy z programu de minimis. 

 

Doskonała forma zabezpieczenia zaciągniętego kredytu

 

Uzyskane gwarancje są doskonałą formą zabezpieczenia zaciąganych kredytów, na wypadek, gdyby kredytobiorca miał jakiekolwiek problemy z terminową spłatą kredytu obrotowego lub inwestycyjnego. Warto mieć jednak świadomość tego, iż kredytobiorców obowiązują maksymalne okresy gwarancji. W przypadku kredytów obrotowych jest to okres 27 miesięcy, a pożyczki inwestycyjne objęte są 99-miesięcznym okresem. Do tej pory z udzielonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego gwarancji skorzystało ponad 22 tysiące przedsiębiorców. Łączna kwota wsparcia finansowego osiągnęła 4,4 miliarda złotych. Gwarancje udzielane są przez BGK od 2015 roku, oferowane są przez 11 banków, w tym przez Alior Bank, ING Bank Śląski czy też PKO Bank Polski.

 

Nasza firma zajmuje się wspieraniem firm w pozyskiwaniu  środków z kredytów unijnych. Jeśli więc chcesz skorzystać z tego typu wsparcia swojej działalności, skontaktuj się z naszymi konsultantami.

 

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!