PN - PT 9:00 - 17:00

Wypromuj firmę korzystając z programów wsparcia rządowego


Daj się znaleźć! Sfinansuj działania marketingowe firmy z programów wsparcia rządowego.


Każdy, kto prowadzi firmę, wie, że sam fakt posiadania dobrego produktu lub jakościowej usługi nie oznacza automatycznego pozyskania klientów. Czasy, gdy „dobre produkty (lub usługi) sprzedawały się same”, szczególnie w pierwszych latach działalności firmy, są… w pewnym sensie mitem.

programy wsparcia rzadowego

Oczywiście, gdy firma jest już znana i posiada zadowolonych klientów, jej produkty lub usługi mogą sprzedawać się o wiele łatwiej niż na początku działalności. Zadowoleni klienci chętnie polecają firmę innym przedsiębiorcom, a opinia o firmie działa na jej korzyść.


Jednak, nawet jeśli oferujemy wartościowe usługi i produkty, ich promocja i dotarcie do potencjalnego klienta są kluczem do sukcesu - szczególnie w pierwszych latach istnienia przedsiębiorstwa. Działania marketingowe, szczególnie e-marketingowe, są więc nie do przecenienia. To właśnie one pozwalają na pozyskanie pierwszych klientów, zbudowanie rozpoznawalności marki i jej pozycji.


Zdajesz sobie sprawę z konieczności powyższych działań, ale całość posiadanego budżetu przeznaczyłaś/eś na utworzenie lub udoskonalenie samego produktu? Spokojnie. Możesz promować swoją firmę korzystając z finansowania działań firmowych ze wsparciem rządowym. Są to preferencyjne kredyty inwestycyjne i obrotowe, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Oto przykładowe działania, na które możesz przeznaczyć uzyskane w ten sposób środki, a które pozwolą Ci pozyskać klientów.


Przejrzysta strona www


W dzisiejszych czasach, strona internetowa jest „podstawą podstaw”. Nie bez powodu zwykło się mawiać, że jeśli czegoś nie ma w Internecie, to po prostu nie istnieje. Twoi Klienci też tak sądzą. Szukając konkretnych produktów, sięgają po smartfon lub komputerową myszkę i wyszukują interesujące ich strony. Strona WWW nie powinna być jedynie wirtualną wizytówką, ale też zachęcać do kontaktu, prezentować pracowników i produkty, umożliwiać remarketing.

Inwestycja w dobrze zrobioną stronę i tekst zwróci się wielokrotnie. Docenisz to szczególnie wtedy, gdy duża część Klientów odwiedzających Twoją stronę, kupi Twoje produkty lub usługi.


Pozycjonowanie strony www


Cofnijmy się do momentu, gdy potencjalny klient sięga do najpopularniejszej wyszukiwarki: Google.

Strona WWW, która wyświetli mu się na pierwszej stronie ma największe szanse na wizytę. Nic więc dziwnego, że firmy toczą wielki bój o najwyższe pozycje w Google, przeznaczając znaczny budżet na tzw. pozycjonowanie strony. Jest to usługa, która sprawia, że strona WWW jest dobrze widoczna w wyszukiwarkach. Dobrze utworzona strona powinna być „SEO friendly”, czyli odpowiednio zbudowana i zoptymalizowana pod kątem przeglądarek.


Efekty pozycjonowania, nawet najlepszego, widoczne są jednak na przestrzeni kilku miesięcy. Aby uzyskać natychmiastowy efekt i ruch na stronie, rozważ przeprowadzenie płatnej kampanii sponsorowanej, która od razu przyciągnie nowych Klientów.

Dwie najbardziej popularne możliwości to promocja sponsorowana w Google Ads i Facebook Ads.


Kampania Google Ads (dawniej Google Ad Words)


Inwestycja w kampanie Google Ads umożliwia szybkie zwiększenie wizyt klientów na stronie. Dzięki reklamom w ramach tego narzędzia na Twoją stronę wejdą osoby zainteresowane dokładnie Twoją usługą.


Facebook Ads


Na pewno znasz już trochę swoją grupę docelową i domyślasz się, kim jest Twój potencjalny klient. Wykorzystaj potencjał Facebooka (i np. Instagrama) i skieruj do swojej grupy docelowej atrakcyjną reklamę: zachęcającą do zakupów, odwiedzenia strony lub kontaktu. Jeśli stworzysz dobrą kreację reklamową i zadbasz o optymalizację reklamy, każda złotówka wydana na taką promocję może przełożyć się na zysk dla Twojej firmy.


Komunikacja w Social Media


Obecność w Social Media to kolejne działanie, które działa na Twoją korzyść. Zastanów się, które portale społecznościowe pozwolą Ci uzyskać założony przez Ciebie cel. LinkedIn, Facebook, Instagram czy Twitter – to główne, ale nie jedyne możliwości. Wybór masz duży, przyjrzyj się szczególnie tym stronom społecznościowym, na których znajdują się Twoi Klienci.


Dobra strategia to podstawa


Zanim rozpoczniesz działania promocyjne, dobrze je zaplanuj. Jasny plan działania lub dobry biznesplan będą najlepszym drogowskazem w pozyskiwaniu Klientów. Fundusze na tego typu działania pozyskasz w ramach programów wsparcia przedsiębiorstw (De Minimis i PLG-COSME). By dowiedzieć się więcej o wsparciu przedsiębiorstw, skontaktuj się z nami.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!