PN - PT 9:00 - 17:00

Preferencyjne kredyty z gwarancją spłaty BGK szansą na zachowanie płynności finansowej dla firm


Z inicjatywy Komisji Europejskiej (i jej Planu Inwestycyjnego dla Europy) powstał kompleksowy program gwarancji dla kredytów obrotowych i inwestycyjnych - PLG COSME. W założeniu program ma zwiększyć konkurencyjność sektora MŚP i zapewnić niezbędne wsparcie przedsiębiorstwom. Firmy z sektora MŚP są kluczowe w europejskiej gospodarce, zapewniają aż 85% wszystkich nowopowstałych miejsc pracy. Pomoc Unii Europejskiej ma uwolnić drzemiący w firmach potencjał rozwoju.

Od kilkunastu dni sytuacja wielu firm przestała być przewidywalna, a wiele przedsiębiorstw musiało ekspresowo zareagować na bieżące zdarzenia i spojrzeć w oczy "kryzysowi gospodarczemu" i nagłemu spadkowi przychodów (a co za tym idzie... dochodów).

 

Usługi a handel

 

Większość firm oferujących usługi, wdrożyła pracę zdalną. Wiele z nich odnotowało spadek zamówień, ale te, które zajmują się usługami internetowymi - otrzymały wiele nowych zapytań od firm, które swój model biznesowy ekspresowo próbują przenieść do świata online.

Tymczasem firmy, które oferują drobne usługi (jak np. gabinety kosmetyczne, fryzjerskie) i zajmują się handlem - musiały z dnia na dzień zamknąć swoje sklepy i salony. Wiele z nich stoi przed decyzją dot. zawieszenia działalności, a nawet bankructwa. Są to firmy, które cały swój dochód wypracowują poprzez bezpośredni kontakt z klientami, a ten - jak wiemy - jest w obecnej sytuacji niemal całkowicie ograniczony.

 

Pomoc Rządu

 

By ratować sytuację przedsiębiorców, Rząd opracował program wsparcia, zwany Tarczą Antykryzysową. Nie wszyscy jednak kwalifikują się, by otrzymać realne wsparcie w jego ramach. Co mogą zrobić Ci przedsiębiorcy, którzy mają zbyt duży przychód, by skorzystać z punktów programu, ale ponoszą zbyt duże koszty prowadzenia działalności, by wypracować jakikolwiek zysk?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, być może wkrótce rząd przedstawi kolejny pakiet pomocowy i on rozwiąże te trudnści.


Wielu właścicieli firm wie, że czasem lepiej liczyć tylko na siebie i wdraża w życie plany awaryjne, jak np. uzyskanie pożyczki od rodziny, skorzystanie z odłożonych oszczędności lub czasowe zawieszenie działalności.

 

Preferencyjne kredyty z funduszy unijnych


Mało przedsiębiorców wie, że w obecnej sytuacji mogą też skorzystać ze szczgólnie atrakcyjnej formy wsparcia, która jest realizowana w ramach projektów unijnych: COSME-PLG i De Minimis. Są to preferencyjne kredyty inwestycyjne i obrotowe, które udzielane są przedsiębiorcom prowadzącym działalność co najmniej rok. Nie wymagają przedstawienia poręczycieli, gdyż posiadają gwarancję spłaty udzieloną przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu wsparcia, skontaktuj się z naszym pracownikiem, który udzieli Ci szczegółowych informacji na temat całej procedury.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!