PLG Cosme szansą na rozwój firmy

Program PLG Cosme stworzony został poprzez działania Komisji Europejskiej. To program ramowy, który ma służyć zwiększeniu konkurencyjności przedsiębiorstw, zwłaszcza w przypadku tych małych oraz średnich. Dzięki temu właściciele takich przedsiębiorstw mają większe szanse na rozwój własnej działalności i przeniesienie jej na zupełnie inny pułap. Program nakierowany jest na wspieranie małych firm, tak aby mogły stać się w przyszłości bardziej konkurencyjne

Budżet takiego przedsięwzięcia wynosi 2,3 mld euro, z czego ponad połowa budżetu przeznaczona jest na instrumenty finansowe. Kontrolę nad programem sprawuje Europejski Fundusz Inwestycyjny.

 

Główne założenia programu PLG COSME

 

Główne założenia opisywanego programu opierają się na:

 

  • zabezpieczeniu wszelkich spłat kredytów inwestycyjnych oraz obrotowych,
  • nałożeniu bardzo niskiej prowizji za udzielenie niezbędnych gwarancji (1 procent),
  • zapewnieniu wysokiej kwoty maksymalnej uzyskanego kredytu (nawet 600 000 złotych),
  • zapewnieniu 27-miesięcznego okresu gwarancji dla wszelkich kredytów obrotowych oraz 99-miesięcznego dla kredytów inwestycyjnych.

 

Wszystkim przedsiębiorstwom zdecydowanym na takie działania udzielana jest tzw. gwarancja BGK (pochodząca od Banku Gospodarstwa Krajowego). Dzięki takim działaniom przedsiębiorcy nie muszą zastawiać własnych majątków, w sytuacji gdy chcą uzyskać zadowalający ich kredyt. Gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego wynosi w tym przypadku aż 80 procent całości kredytu.

 

Na czym skorzystają przedsiębiorcy?

 

Przedsiębiorcy prowadzący na co dzień małe oraz średnie firmy mogą znacznie zyskać na skorzystaniu z wyżej opisanej oferty programowej. Poza tym z ofert przygotowanych dla przedsiębiorców skorzystać mogą praktycznie wszystkie możliwe sektory, nie ma pod tym kątem rażących ograniczeń. Lista banków współpracujących z BGK stale się wydłuża, dlatego zainteresowani mogą przeanalizować wszystkie oferty produktowe i zdecydować się na tą najlepszą lub skorzystać ze wsparcia pracowników OneCredit.

Napisz do nas!

Poznaj swoją ofertę kredytu!

Poznaj swoją ofertę kredytu!

Większość klientów wypełnia wniosek w 2 minuty. Ponad 90% otrzymuje odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Bogatsi o wiedzę, jak w praktyce wygląda rzeczywistość pandemiczna, wiemy, że najlepiej w niej radzą sobie te firmy, które potrafiły szybko zareagować na zmieniające się warunki prowadzenia biznesu.

Pandemia COVID-19 przejdzie do historii jako przykład „czarnego łabędzia” – czegoś, co wydawało się niemożliwe, było całkowicie niespodziewane. Niewiele firm mogło się przygotować na to, co wydarzyło się w ostatnim roku, a jednak każda z nich musiała sobie poradzić…

W ramach Programu Pomocowego BGK zostały wprowadzone zmiany dot. kredytów z gwarancjami de minimis i COSME. Zmiany te obowiązują od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. i mają na celu zminimalizować negatywne skutki pandemii w rozwoju firm.

De minimis to rodzaj wsparcia publicznego, które przeznaczone jest dla firm w ramach pomocy publicznej. Z pomocy de minimis mogą skorzystać przedsiębiorcy małych oraz średnich firm, które kładą nacisk na szkolenia oraz nowe inwestycje.