PN - PT 9:00 - 17:00

PLG Cosme szansą na rozwój firmy


Program PLG Cosme stworzony został poprzez działania Komisji Europejskiej. To program ramowy, który ma służyć zwiększeniu konkurencyjności przedsiębiorstw, zwłaszcza w przypadku tych małych oraz średnich. Dzięki temu właściciele takich przedsiębiorstw mają większe szanse na rozwój własnej działalności i przeniesienie jej na zupełnie inny pułap. Program nakierowany jest na wspieranie małych firm, tak aby mogły stać się w przyszłości bardziej konkurencyjne

Budżet takiego przedsięwzięcia wynosi 2,3 mld euro, z czego ponad połowa budżetu przeznaczona jest na instrumenty finansowe. Kontrolę nad programem sprawuje Europejski Fundusz Inwestycyjny.

 

Główne założenia programu PLG COSME

 

Główne założenia opisywanego programu opierają się na:

 

  • zabezpieczeniu wszelkich spłat kredytów inwestycyjnych oraz obrotowych,
  • nałożeniu bardzo niskiej prowizji za udzielenie niezbędnych gwarancji (1 procent),
  • zapewnieniu wysokiej kwoty maksymalnej uzyskanego kredytu (nawet 600 000 złotych),
  • zapewnieniu 27-miesięcznego okresu gwarancji dla wszelkich kredytów obrotowych oraz 99-miesięcznego dla kredytów inwestycyjnych.

 

Wszystkim przedsiębiorstwom zdecydowanym na takie działania udzielana jest tzw. gwarancja BGK (pochodząca od Banku Gospodarstwa Krajowego). Dzięki takim działaniom przedsiębiorcy nie muszą zastawiać własnych majątków, w sytuacji gdy chcą uzyskać zadowalający ich kredyt. Gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego wynosi w tym przypadku aż 80 procent całości kredytu.

 

Na czym skorzystają przedsiębiorcy?

 

Przedsiębiorcy prowadzący na co dzień małe oraz średnie firmy mogą znacznie zyskać na skorzystaniu z wyżej opisanej oferty programowej. Poza tym z ofert przygotowanych dla przedsiębiorców skorzystać mogą praktycznie wszystkie możliwe sektory, nie ma pod tym kątem rażących ograniczeń. Lista banków współpracujących z BGK stale się wydłuża, dlatego zainteresowani mogą przeanalizować wszystkie oferty produktowe i zdecydować się na tą najlepszą lub skorzystać ze wsparcia pracowników OneCredit.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!