PN - PT 9:00 - 17:00

Leasing jako popularna forma finansowania


Prowadzenie własnej firmy nie należy do najprostszych zadań. Niejednokrotnie początkujący przedsiębiorcy, jak i Ci już rozwinięci właściciele, potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki. Nie wszystkie oferty kredytów dla firm są korzystne, a gdy mowa o potrzebnym sprzęcie lub samochodzie, warto przyjrzeć się opcji leasingowania, która potrafi rozwiązać różnorodne problemy finansowe w firmie.

Czym jest leasing?

 

Leasing polega na tym, iż inwestycja w potrzebny sprzęt nie jest finansowana ze środków prowadzonej działalności gospodarczej. Właściciel potrzebne wyposażenie, sprzęt, bądź też samochód - dzierżawi. Leasingobiorca po zaakceptowaniu umowy (na czas określony) korzysta z zakupionego sprzętu na własny użytek. Co określony czas, terminowo - należy dokonywać wpłaty za tzw. "wypożyczenie". Po uregulowaniu wszystkich należności, na sam koniec leasingobiorca ma możliwość dokonania wykupu. Oznacza to, że dzierżawiony wcześniej sprzęt, staje się prawnie własnością tylko i wyłącznie - właściciela owej działalności gospodarczej. 

 

Leasing jako inwestycja we własną firmę

 

Leasingi są bardzo popularną możliwością inwestowania we własną firmę. Sprzęt w leasingu nie jest obciążającym wydatkiem, a posiadanie go we własnej firmie sprawi, że urządzenie zacznie samo na siebie zarabiać. Wówczas środki pieniężne, których wcześniej nie było - mogą nagle się "znaleźć". Niskim kosztem możliwe staje się zmodernizowanie firmy. Inną sprawą jest inwestycja w samochód, bądź wyposażenie, na którym nie zarabiamy. Wtedy wydatek jest rozkładany na tzw. raty i spłaty są mniej uciążliwe dla budżetu firmy. Zachowana w pełni zostaje stabilizacja oraz płynność finansowa. 

 

Co jest dodatkowym atutem leasingu?

 

Leasing można wliczyć w koszty. Odliczenie od podatku VAT jest kuszące. Zdolność kredytowa w banku nie zostaje równocześnie obniżona. Przedsiębiorca czuje się wówczas bezpieczny.

 

Warunki leasingowe są coraz bardziej atrakcyjniejsze. Dawniej w leasingu brano szczególnie samochody. Aktualnie leasing nie ogranicza się tylko do środków transportu, lecz również do wyposażenia, umeblowania, zakupu maszyn, urządzeń i niezbędnych do pracy specjalistycznych narzędzi.

 

Co oprócz leasingu?

 

Jeśli chcesz poczynić inwestycje w firmie, ale nie posiadasz na to wystarczającego budżetu, przyjrzyj się także kredytom inwestycyjnym, które są realizowane w ramach wsparcia unijnego. Posiadają one gwarancję spłaty BGK, dzięki czmeu udzielane są na szczególnie preferencyjnych zasadach.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu wsparcia, skontaktuj się z naszym pracownikiem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

 

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!