Porozmawiaj z ekspertem
Porozmawiaj z ekspertem
Prowadzenie własnej firmy nie należy do najprostszych zadań. Niejednokrotnie początkujący przedsiębiorcy, jak i Ci już rozwinięci właściciele, potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki. Nie wszystkie oferty kredytów dla firm są korzystne, a gdy mowa o potrzebnym sprzęcie lub samochodzie, warto przyjrzeć się opcji leasingowania, która potrafi rozwiązać różnorodne problemy finansowe w firmie.
Czym jest leasing?
Leasing polega na tym, iż inwestycja w potrzebny sprzęt nie jest finansowana ze środków prowadzonej działalności gospodarczej. Właściciel potrzebne wyposażenie, sprzęt, bądź też samochód - dzierżawi. Leasingobiorca po zaakceptowaniu umowy (na czas określony) korzysta z zakupionego sprzętu na własny użytek. Co określony czas, terminowo - należy dokonywać wpłaty za tzw. "wypożyczenie". Po uregulowaniu wszystkich należności, na sam koniec leasingobiorca ma możliwość dokonania wykupu. Oznacza to, że dzierżawiony wcześniej sprzęt, staje się prawnie własnością tylko i wyłącznie - właściciela owej działalności gospodarczej.
Leasing jako inwestycja we własną firmę
Leasingi są bardzo popularną możliwością inwestowania we własną firmę. Sprzęt w leasingu nie jest obciążającym wydatkiem, a posiadanie go we własnej firmie sprawi, że urządzenie zacznie samo na siebie zarabiać. Wówczas środki pieniężne, których wcześniej nie było - mogą nagle się "znaleźć". Niskim kosztem możliwe staje się zmodernizowanie firmy. Inną sprawą jest inwestycja w samochód, bądź wyposażenie, na którym nie zarabiamy. Wtedy wydatek jest rozkładany na tzw. raty i spłaty są mniej uciążliwe dla budżetu firmy. Zachowana w pełni zostaje stabilizacja oraz płynność finansowa.
Co jest dodatkowym atutem leasingu?
Leasing można wliczyć w koszty. Odliczenie od podatku VAT jest kuszące. Zdolność kredytowa w banku nie zostaje równocześnie obniżona. Przedsiębiorca czuje się wówczas bezpieczny.
Warunki leasingowe są coraz bardziej atrakcyjniejsze. Dawniej w leasingu brano szczególnie samochody. Aktualnie leasing nie ogranicza się tylko do środków transportu, lecz również do wyposażenia, umeblowania, zakupu maszyn, urządzeń i niezbędnych do pracy specjalistycznych narzędzi.
Co oprócz leasingu?
Jeśli chcesz poczynić inwestycje w firmie, ale nie posiadasz na to wystarczającego budżetu, przyjrzyj się także kredytom inwestycyjnym, które są realizowane w ramach wsparcia unijnego. Posiadają one gwarancję spłaty BGK, dzięki czmeu udzielane są na szczególnie preferencyjnych zasadach.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu wsparcia, skontaktuj się z naszym pracownikiem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Napisz do nas
Lista kategorii
Poznaj swoją ofertę kredytu!
Poznaj swoją ofertę kredytu!
Większość klientów wypełnia wniosek w 2 minuty. Ponad 90% otrzymuje odpowiedź w ciągu 24 godzin.
Bogatsi o wiedzę, jak w praktyce wygląda rzeczywistość pandemiczna, wiemy, że najlepiej w niej radzą sobie te firmy, które potrafiły szybko zareagować na zmieniające się warunki prowadzenia biznesu.
Bank Gospodarstwa Krajowego jest jedynym w swoim rodzaju bankiem, należącym do Skarbu Państwa, powołanym do tego, by wspierać inicjatywy gospodarczo-społeczne. Oferuje on szereg gwarancji i poręczeń, ułatwiających firmom uzyskanie wsparcia finansowego.
Pandemia COVID-19 przejdzie do historii jako przykład „czarnego łabędzia” – czegoś, co wydawało się niemożliwe, było całkowicie niespodziewane. Niewiele firm mogło się przygotować na to, co wydarzyło się w ostatnim roku, a jednak każda z nich musiała sobie poradzić…
W ramach Programu Pomocowego BGK zostały wprowadzone zmiany dot. kredytów z gwarancjami de minimis i COSME. Zmiany te obowiązują od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. i mają na celu zminimalizować negatywne skutki pandemii w rozwoju firm.
Lekarze, będący przedstawicielami zawodów dużego zaufania społecznego, mają łatwiejszy dostęp do kredytów. Mogą także skorzystać z preferencyjnych kredytów dla profesjonalistów, dotowanych z Unii Europejskiej, z gwarancją spłaty.
De minimis to rodzaj wsparcia publicznego, które przeznaczone jest dla firm w ramach pomocy publicznej. Z pomocy de minimis mogą skorzystać przedsiębiorcy małych oraz średnich firm, które kładą nacisk na szkolenia oraz nowe inwestycje.