PN - PT 9:00 - 17:00

Kredyt firmowy dźwignią rozwoju przedsiębiorstwa


Twój kilkuosobowy startup ma problemy z płynnością finansową? Sukcesywnie prowadzisz małe przedsiębiorstwo, ale niskie obroty utrudniają Ci jego rozwinięcie do średniego poziomu?

Kredyt firmowy

Jeżeli klienci z sektora MŚP nie mają wystarczających zabezpieczeń finansowych, banki często odmawiają im możliwości udzielenia kredytu lub zaniżają kwoty kredytu. Dla wielu firm brak możliwości finansowania oznacza często rozwojową stagnację. W przypadku takich przedsiębiorstw istnieje jednak alternatywne rozwiązanie wspierane przez BGK: kredyt z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Przykładowe kierunki rozwoju przedsiębiorstwa, na które możesz przeznaczyć kredyt


Dowiedz się, w jakich przykładowych kierunkach możesz rozwinąć firmę - jak przedsiębiorcy, którzy od czerwca 2016 do maja 2017 skorzystali z kredytów ze wsparciem BGK.


Zwiększenie liczby etatów


24% firm stworzyło nowe stanowiska pracy. Dzięki kredytowi ze wsparciem BGK możesz zarówno poszerzyć wyspecjalizowane zespoły, które przynoszą firmie kluczowe zyski, jak i szkolić najcenniejszych pracowników.


Pomnożenie obrotów


Ministerstwo Rozwoju potwierdza, że małe – chociaż stabilne – obroty utrudniają awansowanie między segmentami MŚP. 79% średnich i 70% małych firm, które wzięły kredyt z gwarancją de minimis, zwiększyło swoje obroty. Badani usunęli zatory płatnicze i udrożnili płynność finansową.


Inwestycje w zasoby materialne i wartości niematerialne


Zadowalającym efektem ubocznym poprawy płynności finansowej firmy są inwestycje – zarówno w maszyny, budynki, pojazdy, jak i prawa do patentów czy majątkowe. Jeśli:

 

  •    chcesz kupić urządzenia do prywatnego gabinetu lekarskiego lub na linię produkcyjną,
  •    planujesz stworzyć nową placówkę firmy,  
  •    zamierzasz wyremontować nieruchomość,

 

zainteresuje Cię fakt, że 51% firm po wzięciu kredytu z gwarancją BGK, odnotowało poprawę finansową w stopniu pozwalającym na realizację wymarzonych inwestycji.


Innowacje w produktach i usługach


Tytuł biznesowego poradnika Trouta i Rivkina „Wyróżniaj się albo zgiń” dobitnie mówi, jak ważne w rozwoju firm są innowacyjne produkty, procesy i usługi. Przez brak środków finansowych, więzisz swoje pomysły (np. na nowości rynkowe i modyfikację aktualnej oferty) w strefie planowania?


25% przedsiębiorców z kredytem obrotowym z gwarancją BGK wprowadziło nowości na rynki branżowe, a 72% firm wcieliło w życie wewnętrzne innowacje.


Skontaktuj się nami via formularz kontaktowy, aby pozyskać kredyt ze wsparciem BGK na rozwój firmy w dowolnym obszarze.

 


Źródło danych: https://www.bgk.pl/files/public/Pliki/news/Ekspertyzy_BGK/Efekty_Programu_Gwarancji_de_minimis/Raport_PLDV_public2017.pdf

 

 

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!