PN - PT 9:00 - 17:00

Jakie benefity dla pracowników sprawią, że będą chcieli pracować w Twojej firmie?


Odpowiednie dodatki (finansowe i pozapłacowe) są tym, co może przekonać kandydatów ubiegających się o pracę, do jej podjęcia. To one potrafią przechylić szalę decyzji, zwiększając satysfakcję pracownika z pracy.


Jakie benefity można zaproponować przyszłym pracownikom?

Najciekawszym udogodnieniem dla wielu pracowników są tzw. systemy motywacyjne, a więc premie finansowe, przydzielane m.in. za punktualne przychodzenie do pracy lub też rzetelne wykonywanie swoich obowiązków służbowych. Poza tym warto wspomnieć o prywatnej opiece medycznej i karcie sportowej. Na takie elementy zwraca uwagę szeroka grupa osób, skupiona na poszukiwaniu wymarzonej pracy.

 

Atrakcyjnym benefitem będą też darmowe wyjazdy na szkolenia i kursy, np. językowe. Dzięki temu potencjalny pracownik będzie mógł się rozwijać i podnosić swoje kompetencje zawodowe.

 

Wśród benefitów pracowniczych nie może zabraknąć udogodnień dla dzieci pracowników, m.in. zniżki na wyjazdy zagraniczne, itd. Wielu pracodawców stawia na rozwój swoich podopiecznych, opłacając im studia zaoczne lub też podyplomowe. Atrakcją jest także zapewnienie pakietu ubezpieczeniowego samochodu.

 

Przekonanie pracowników do własnej oferty

 

Stosując wyżej wspomniane benefity pracodawcy mogą przekonać pracowników do własnej oferty pracy. Czasami warto postawić na coś oryginalnego, czego nie da się zauważyć w żadnej innej firmie, mowa np. o:

 

  • możliwości przychodzenia do pracy z własnym zwierzakiem lub też dzieckiem, jeśli nie ma się go z kim zostawić,
  • darmowych pakietach startowych na zawody sportowe, np. biegi, w których jednym ze sponsorów jest dana firma,
  • świadczeniach związanych z narodzinami dziecka.

 

Pomysłów na benefity jest bardzo dużo, a od pracodawców zależy to, które z nich wdrożą w swojej firmie. Im większa liczba udogodnień, tym większe szanse na pozyskanie ciekawych i sumiennych pracowników. 

 

Jeśli zainteresowała Cię powyższa tematyka, przeczytaj także o dobrych praktykach podczas rekrutacji pracowników.

Pamiętaj, że wdrożenie systemu benefotów dla pracowników możesz sfinansować dzięki preferencyjnym kredytom obrotowym lub inwestycyjnym, realizowanym w ramach projektów unijnych, z gwarancją spłaty udzielaną przez BGK.

 

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!