PN - PT 9:00 - 17:00

Jak rozwijać swoją firmę dzięki darmowym szkoleniom


W dzisiejszych czasach panuje olbrzymia konkurencja wśród przedsiębiorców. Wolny rynek sprawia, że musimy być cały czas o krok przed innymi, być lepiej zorganizowanymi, mądrzejszymi. Aby skutecznie prowadzić działalność gospodarczą musimy także nieustannie śledzić przepisy prawa, które zmieniają się, jak w kalejdoskopie. To wszystko wymusza na przedsiębiorcach ciągły rozwój.

A o ten nałatwiej zadbać biorąc udział w szkoleniach. Z kolei szkolenia oznaczają kolejne wydatki dla firmy, która jeszcze nie zdążyła zarobić pieniędzy... Ale czy aby na pewno? W Internecie odnajdziemy wiele szkoleń darmowych lub bardzo tanich, dzięki którym zadbamy o dynamiczny rozwój firmy.


Gdzie możemy ich szukać? Oto kilka najpopularniejszych platform.


  • PARP


Tutaj znajdziemy darmowe kursy organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości z zakresu prowadzenia PKPiR, Rozporządzenia RODO, Ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Z kwestii praktycznych -  warto prześledzić szkolenia dotyczące marketingu. Dowiemy się, w jaki sposób utrzymywać relacje  z Klientem lub prowadzić negocjacje. Dla tych, którzy rozważają założenie internetowego biznesu, warte polecenia jest szkolenie z zakresu e-commerce oraz marketingu internetowego.


  •  Inżynieria Marketingu


Z kolei Inżynieria Marketingu to nauka poruszania się po mediach społecznościowych oraz Google Analytics. Z dostępnych pod tym adresem szkoleń dowiemy się, jak działa SEO i czemu ma służyć. Poznamy także podstawy Content Marketingu, czyli tworzenia atrakcyjnych treści dla odbiorcy.


  •  Udemy


Za większość szkoleń dostępnych na UDEMY będziemy musieli zapłacić, ale bez obaw! To zaledwie kilkadziesiąt złotych. Platfoma oferuje mnóstwo przydatnych kursów, od pozycjonowania stron, przez obsługę Google AdWords, aż po podstawy programowania w kilku językach. Dzięki tym szkoleniom Facebook czy Instagram przestaną być jedynie zabawką, a staną się narzędziem, dzięki któremu rozkręcimy dobrze prosperującą działalność gospodarczą.


  • Learn Digital


Learn Digital to platforma rozwijana przez Google. Dzięki darmowym szkoleniom dowiemy się m. in. jak ułatwić Klientom odnalezienie naszej firmy w sieci oraz jak zadbać o reklamę online, a także w jaki sposób mierzyć skuteczność reklam, które umieszczamy w sieci. Przedsiębiorcy, którzy dużo pracują z ludźmi z pewnością docenią także szkolenie ze sztuki autoprezentacji i wystąpień publicznych.


Jak widać, w Internecie darmowych szkoleń jest całe mnóstwo i wiele z nich jest naprawdę wartościowych. Pamiętajmy, że nie musimy za wszystko płacić, aby nasza firma weszła na wyższyy poziom rozwoju. Nie jest sztuką wydanie wielu tysięcy złotych na teoretyczne szkolenia prowadzone przez dyplomowanych specjalistów. Sztuką jest zdobycie wiedzy, która działa w praktyce - tak, abyśmy byli w stanie od razu zaimplementować nowe rozwiązania.


A jeśli chcesz skorzystać z płatnej oferty szkoleniowej, ale brakuje Ci funduszy, pamiętaj, że możesz skorzystać z preferencyjnych kredytów z funduszu europejskiego, które możesz przeznaczyć na inwestycje lub sprawy bieżące.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!