Jak podczas martwego sezonu w firmie planować ożywienie kolejnego?

Czy wiesz, że martwy sezon dotyka nawet firmy specjalizujące się w… filmowaniu wydarzeń dronem?

 

W okresie zimowym na mniejsze zarobki są narażone przedsiębiorstwa organizujące imprezy plenerowe, właściciele letnich kurortów czy firmy budowlane. Spada sprzedaż produktów i usług z branż, których nie policzy się na palcach jednego człowieka. Jeśli martwy sezon w Twojej branży trwa teraz i przygotowujesz plan na najbliższe miesiące, pamiętaj, że możesz w nim uwzględnić finansowanie zewnętrzne, jakim jest kredyt ze wsparciem rządowym. Tutaj możesz zapytać nas o szczegóły.

Tchnij w życie kreatywne i rozwijające pomysły


Rafał z Naddachami.pl radzi, aby przestój w miesiącach zimowych wykorzystać kreatywnie. Osoby zajmujące się filmowaniem dronem czy fotografowaniem mogą podszkolić się np. w fotografii nocnej.


Czas, który masz do dyspozycji dzięki mniejszej ilości klientów, wykorzystaj na szlifowanie umiejętności, które poszerzą Twój katalog usług. Jeśli do tej pory Twoi specjaliści mieli urwanie głowy w pracy, w martwym sezonie wysyłaj ich na rozwijające kursy. Przeczytaj, dlaczego szkolenia są ważnym motywatorem dla pracowników.


Konkurencja ledwo żywa? Przejrzyj ją na wylot


Wykorzystaj wolne moce przerobowe pracowników i zaangażuj ich w wielotorową analizę konkurencji. Zleć specjalistom przegląd działań branżowych rywali – od marketingowych po dostępność produktów w sklepie internetowym.

Warto także sprawdzić działania zagranicznych marek – nawet jeśli nie są Twoją bezpośrednią konkurencją. Takie analizy z życia wzięte są inspirujące. Po zebraniu przykładów i wniosków możecie stworzyć własny plan działań na kolejne miesiące, uwzględniający promocję firmy online.


Śpij spokojnie na… poduszce finansowej?


Według badań BGŻOptima 31% Polaków oszczędza chaotycznie – bez konkretnego celu i stałej kwoty do odłożenia co miesiąc. Jeśli w identyczny sposób oszczędzasz firmowe pieniądze, w przypadku utraty płynności finansowej możesz mieć problem z powrotem do gry.


Kiedy ruch w biznesie przymiera, zmniejszają się wpływy. Na przykład w branży budowlanej liczba zamówień na roboty w grudniu jest mniejsza ponad 3-krotnie w porównaniu do lipca. W takiej sytuacji kluczowe są zarówno terminowe płatności, jak i pieniężne zabezpieczenie.


W martwym sezonie porównaj produkty i usługi finansowe dla firm takie jak faktoring, lokaty bankowe czy kredyt kupiecki, które w przyszłości ułatwią Ci zarządzanie finansami nawet w przypadku nierzetelnych kontrahentów.

Napisz do nas!

Poznaj swoją ofertę kredytu!

Poznaj swoją ofertę kredytu!

Większość klientów wypełnia wniosek w 2 minuty. Ponad 90% otrzymuje odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Bogatsi o wiedzę, jak w praktyce wygląda rzeczywistość pandemiczna, wiemy, że najlepiej w niej radzą sobie te firmy, które potrafiły szybko zareagować na zmieniające się warunki prowadzenia biznesu.

Pandemia COVID-19 przejdzie do historii jako przykład „czarnego łabędzia” – czegoś, co wydawało się niemożliwe, było całkowicie niespodziewane. Niewiele firm mogło się przygotować na to, co wydarzyło się w ostatnim roku, a jednak każda z nich musiała sobie poradzić…

W ramach Programu Pomocowego BGK zostały wprowadzone zmiany dot. kredytów z gwarancjami de minimis i COSME. Zmiany te obowiązują od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. i mają na celu zminimalizować negatywne skutki pandemii w rozwoju firm.

De minimis to rodzaj wsparcia publicznego, które przeznaczone jest dla firm w ramach pomocy publicznej. Z pomocy de minimis mogą skorzystać przedsiębiorcy małych oraz średnich firm, które kładą nacisk na szkolenia oraz nowe inwestycje.