PN - PT 9:00 - 17:00

Jak efektywnie dofinansować firmę?


Zgromadzenie wymaganego kapitału, niezbędnego do inwestycji, jest jednym z najcięższych zadań stojących przed początkującym przedsiębiorcą. Szczególnie w początkowej fazie rozwoju firmy, gdy brakuje jej finansów na kluczowe inwestycje, posiadane oszczędności mogą być niewystarczające. Na tym etapie wskazane jest  szukanie innych źródeł dofinansowania. Właściwy wybór dofinansowań zależy przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej i aktualnych możliwości na rynku.

Czy Urząd Pracy oferuje pomoc dla początkujących przedsiębiorców?

 

Fundusz Pracy udziela dotacji dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Tymi środkami rozporządzają poszczególnie Urzędy Pracy i to tam należy składać wnioski o dofinansowanie. Należy zaznaczyć, że tego typu wsparciue przeznaczone jest wyłącznie dla bezrobotnych, którzy zarejestrowali się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Co więcej, kandydaci, by otrzymać dotację, muszą spełnić kilka istotnych warunków. W okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku nie mogą prowadzić żadnej działalności gospodarczej. Nie mogą także posiadać wpisu do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEIDG).

 

Przez cały ten czas muszą być zarejestrowani w urzędzie jako bezrobotnii i nie mogą w sposób bezuzasadny odmówić przyjęcia propozycji zatrudnienia lub innych form pomocy. Ponadto, nie powinni w przeszłości korzystać z dotacji ze środków publicznych na założenie firmy. Istnieje jeszcze kilka innych warunków, które trzeba spełnić, zanim będzie można ubiegać się o pomoc finansową od państwa. Więcej informacji na ten temat najlepiej pozyskać bezpośrednio w Urzędzie Pracy.

 

Alternatywne źródła pozyskiwania kapitału

 

Z uwagi na liczne ograniczenia, z którymi przedsiębiorcy muszą sobie poradzić, starając się o pieniądze od państwa, wielu właścicieli firm decyduje się na dofinansowanie z banku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych ofert, które pozwalają nam w szybki sposób pozyskać niezbędny środki finansowe. Kredyty dla firm możemy podzielić na zabezpieczone hipoteką, a także bez zabezpieczeń. Przy pożyczkach pierwszego typu, możemy uzyskać znacznie większą sumę pieniędzy, przy niższych kosztach. Dla młodych firm znacznie atrakcyjniejszym rozwiązaniem są kredyty niezabezpieczone. Musimy być jednak przygotowani na krótsze okresy spłaty i większe raty.

 

Tymczasem, jeśli firma działa już na rynku co najmniej rok, może uzyskać wsparcie finansowe w postaci dotowanych kredytów unijnych, które posiadają gwarancję spłaty, udzieloną przez BGK. Jest to niezwykle atrakcyjne wsparcie przedsiębiorców, które pozwala im wygrywać na rynku w nieustannej walce o konkurencyjność.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!