PN - PT 9:00 - 17:00
PN - PT 9:00 - 17:00
Kluczem do posiadania dużych pieniędzy nie jest ich zbieranie. Niemal każdy, kto pomnożył swój kapitał i dziś jest bogatym i spełnionym życiowo właścicielem firmy lub osobą zarządzającą, przyzna, że kluczem do zysków jest odpowiedni obrót kapitału. Sposobów na inwestowanie jest kilka, jednak tylko jeden daje długotrwałe efekty i cechuje najlepszych.
Jak inwestować w firmę tak, by jej przyszłość dawała duże perspektywy?
Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Musimy inwestować w to, by przedsiębiorstwo jako organizm funkcjonowało możliwie najlepiej w przyszłości. Krótkoterminowe inwestycje dają zwykle symboliczny zwrot. Pierwszą kwestią jest to, by nie postrzegać inwestycji wyłącznie z perspektywy wielkości zwrotu w momencie jej zakończenia. Są rzeczy bezcenne i nie do zmierzenia, które to możemy później skutecznie przełożyć na wzrost wartości firmy. Chodzi tu naturalnie o wiedzę, umiejętności i doświadczenie. I to na tych obszarach warto jest się skupić.
W jaki sposób inwestycja w wiedzę przekłada się na zarobek?
Każda firma, od biura rachunkowego, po duży zakład produkujący maszyny, opiera się na pracownikach. Najnowocześniejsze roboty i programy komputerowe są bezużyteczne bez osób potrafiących je obsługiwać i programować.
Dodajmy do tego duże braki kadrowe na rynku pracy. Znalezienie lojalnego, ambitnego i posiadającego (nawet niewielkie) doświadczenie pracownika, a następnie wyszkolenie go, to inwestycja, która się zwraca z czasem, ale jest niezbędna dla zwiększenia wydajności pracy i wzrostu konkurencyjności firmy.
Nawet osoby, które pracują w danej branży kilkadziesiąt lat, potrzebują szkoleń, szczególnie z nowych technologii, powszechnie wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. W dobie tak szybkiego rozwoju technologii, ten, kto stoi w miejscu, jest krok za konkurencją. Oprócz wyniku ekonomicznego, szkolenia więc to nierzadko „być albo nie być” dla danej firmy.
Nawet najlepszy fachowiec bez narzędzi jest bezradny
Kolejnym, wartym inwestycji długoterminowych, elementem ekosystemu naszej firmy jest sprzęt. Kiedy już mamy w pełni wyszkolonego, ukierunkowanego na sukces i głodnego pracy człowieka na odpowiednim stanowisku, musi on mieć na czym pracować. Konkretne branże wymuszają naturalnie odpowiednie rozwiązania. Jednakże - gdy chodzi o odpowiedni komputer z oprogramowaniem, czy też frezarkę CNC - lepszy sprzęt oznacza szybszą pracę, większą wydajność i wyższe wpływy do budżetu firmy.
Tego typu inwestycje więc zwracają się kilkukrotnie na przestrzeni dziesięciu lat. Mimo tego, ze względu na trudność w określeniu dokładnej stopy zwrotu,wielu właścicieli wybiera działania zachowawcze i najtańsze, niekoniecznie najkorzystniejsze dla ich firmy, zamiast wybrać rozwiązania najlepsze.
Inwestycje sfinansuj za pomocą kredytów inwestycyjnych i obrotowych, z rządową gwarancją spłaty
Jednymi z coraz popularniejszych rozwiązań, które pozwalają na inwestycje w sprzęt, szkolenia i rozwój firmy, są kredyty obrotowe i inwestycyjne. Szczególnie atrakcyjne są te kredyty, które są realizowane w ramach projektów unijnych i posiadają gwarancję spłaty przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozwalają uzyskać kredyt na szczególnie preferencyjnych warunkach i stanowią dźwignię rozwoju wielu przedsiębiorstw.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat preferencyjnych kredytów, z rządową gwarancją spłaty, skontaktuj się z nami.