PN - PT 9:00 - 17:00

Dobra księgowa to skarb! Czym kierować się przy jej wyborze?


Prowadząc własną działalność gospodarczą, warto poważnie pomyśleć o zatrudnieniu dobrej księgowej. Przede wszystkim można na takim ruchu zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ właściciel nie będzie musiał samodzielnie zajmować się sprawami księgowymi. Profesjonalna księgowa powinna cechować się sporym doświadczeniem w wykonywaniu tego zawodu, a oprócz tego doskonałą znajomością tematyki związanej z finansami.

Specjalistka od spraw księgowości będzie również załatwiała wszelkie sprawy związane z kontrolami urzędowymi i składaniem należytej dokumentacji. Nie będzie więc trzeba biegać od jednego urzędu do drugiego, aby załatwić jakieś ważne sprawy.


Jak działania księgowej przekładają się na oszczędności w firmie?


Profesjonalne działania księgowej realnie przekładają się na oszczędności we własnej firmie. Zainwestowanie w księgową niesie za sobą szereg korzyści. Taki ruch może spowodować, że oszczędzi się nawet 20-50 procent w stosunku do prowadzenia kompleksowej księgowości wewnętrznej. Ponosi się w takiej sytuacji zdecydowanie mniejsze koszty techniczne oraz logistyczne. Księgowa będzie ponosiła również pełną odpowiedzialność za swoje działania, zwłaszcza na płaszczyźnie finansowej. Za ewentualne błędy księgowe będzie odpowiedziała zatrudniona specjalistka.


Gdzie szukać dobrej księgowej?


Dobrych księgowych jest na rynku bardzo dużo. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie powinno się ich szukać. Zazwyczaj świadczą swoje usługi w specjalistycznych biurach rachunkowych lub ogłaszają się na forach internetowych. Księgowa odpowiada za realizowanie różnorodnych czynności, m.in. za składanie ważnych dokumentów finansowych i ich przechowywanie. Decydując się na taki ruch dba się o własne bezpieczeństwo, ponieważ księgowe posiadają szeroką wiedzę tematyczną i wiedzą jak mają ją wykorzystać w praktyce. Właściciele firm często popełniają wiele błędów, przez co ponoszą zdecydowanie większe koszty prowadzenia własnej działalności. Często brak księgowej wiąże się z tym, że przedsiębiorcy muszą uczęszczać na specjalistyczne szkolenia, aby poszerzyć swoją wiedzę. Z księgową na pokładzie, nie będzie to konieczne. 


Jeśli więc szukasz oszczędności w firmie, zatrudnienie ksiegowej - to najlepszy pomysł. Jej wiedza przełoży się na realne oszczędności. Zamiast oszczędzać w tym zakresie, przyjrzyj się, w jakich innych obszarach możesz skorzystać z bezpłatnego wsparcia lub narzędzi, które usprawnią pracę w firmie.KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!