PN - PT 9:00 - 17:00

Dlaczego łatwiej uzyskać kredyt, gdy jest się lekarzem?


Niektóre osoby nie mają większych problemów z uzyskaniem kredytu gotówkowego. Istnieją pewne grupy zawodowe, które są dla instytucji finansowych bardziej wiarygodne od większości grup zawodowych. Taką grupą są m.in. lekarze, którzy mogą liczyć na preferencyjne kredyty dla profesjonalistów

Kredyty dla profesjonalistów skierowane są do określonych grup zawodowych. Przedstawiciele określonych zawodów mogą więc liczyć na znacznie korzystniejsze warunki kredytowania. Lekarze cieszą się publicznym zaufaniem, a bankom nie kojarzą się z żadnym ryzykiem. Podobnie sprawa ma się z adwokatami, notariuszami, czy też stomatologami.

 

Łatwiejszy kredyt dla lekarzy - z czego to wynika?

 

Łatwiejszy kredyt dla lekarza wynika przede wszystkim z przeprowadzania różnorodnych analiz, za które odpowiadają pracownicy instytucji bankowych. Lekarze mają ugruntowaną pozycję społeczną, wysokie zarobki oraz pewność zatrudnienia. Mówiąc wprost, pracy dla medyków jest pod dostatkiem. Zdaniem banków to idealni kandydaci na kredytobiorców. Nie powinno to nikogo dziwić… Będzie ich stać na regularne opłacanie rat i spłacenie zaciągniętego kredytu w wyznaczonym terminie. Na tym - wspomnianym wyżej instytucjom zależy najbardziej.

 

Kredyty dla profesjonalistów to produkty finansowe, z których jak widać nie każdy może skorzystać. Lekarze osiągnęli nieco wyższy pułap życia, a poza tym nie będą ryzykować swoim prestiżem i pozycją społeczną. Ważne jest dla nich dobre imię, dlatego swoje zobowiązania zawsze będą spłacać na czas. Oczywiście starania o kredyt dla lekarza muszą być poparte poświadczeniem odpowiednich uprawnień, tak aby banki miały pewność, z kim rozmawiają i komu udzielają kredytu.

 

Kredyty dla profesjonalistów - na co konkretnie mogą liczyć lekarze i gdzie się o nie ubiegać?

 

Lekarze, którzy chcą się ubiegać o kredyty dla profesjonalistów mogą mieć pewność, że czeka na nich szereg rozmaitych korzyści, w tym:

 

  • niższe koszty kredytu,
  • niższe oprocentowanie,
  • elastyczne raty,
  • niskie prowizje i marże.

 

Zdecydowanie się na takie posunięcie jest w wielu przypadkach „strzałem w dziesiątkę”. Kredyt dla lekarza nie wymaga ponadto załatwiania wielu formalności. Wszystkie sprawy załatwia się praktycznie od ręki, a pieniądze w krótkim czasie pojawiają się na koncie medyka i można nimi swobodnie dysponować. Kwota takiego wsparcia może sięgać nawet 1 milion złotych. Wiele zależy jednak od indywidualnych parametrów finansowych. Warto pamiętać, że można starać się o wydłużony okres spłaty (nawet 12 lat).

 

Oczywiście nie w każdym miejscu lekarze będą mogli starać się o uzyskanie takiej pomocy finansowej. Trzeba wiedzieć, gdzie konkretnie się udać, aby zrealizować swój plan i zyskać dodatkowe fundusze. Oferty skierowane do profesjonalistów są na szczęście dostępne w wielu bankach na terenie całego kraju, zwłaszcza tych najbardziej rozpoznawalnych. Warto jednak skorzystać z pomocy uznanego doradcy finansowego, który będzie również w stanie wskazać zainteresowanym najkorzystniejsze rozwiązania rynkowe. Ważne jest to, aby lekarze nie przecenili swoich możliwości i dostosowali kredyt (wysokość rat oraz kwotę) do własnych potrzeb.

 

Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia w uzyskaniu kredytu dotowanego z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) ze wsparciem unijnym i uzyskać informację o kwalifikowalności do programu PLG COSME, złóż wniosek online dla profesjonalistów lub skontaktuj się z naszym działem ds. kredytów.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!