PN - PT 9:00 - 17:00

Czym jest outsourcing, i czy jest rozwiązaniem dla Twojej firmy?


W świecie przedsiębiorców outsourcing staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób zastanawia się, kiedy jest on najbardziej potrzebny oraz w jakich dziedzinach może nam pomóc. Jak się okazuje, współpraca z zewnętrznym kontrahentem może przyczynić się do lepszego funkcjonowania naszej firmy i w odciążeniu nas.

W jakich dziedzinach może pomóc nam outsourcing?


Outsourcing to szerokie pojęcie, które można ogólnie zdefiniować, jako powierzenie części naszych obowiązków zewnętrznej firmie. Umowa między kontrahentami może dotyczyć wielu kwestii związanych z funkcjonowaniem oraz organizacją przedsiębiorstwa. Do najczęściej powierzanych zadań należą:


  • obsługa księgowo-kadrowa,
  • wsparcie IT,
  • przeprowadzanie rekrutacji,
  • tworzenie baz danych,
  • obsługa marketingowa,
  • audyt,
  • szkolenia pracowników (na przykład w zakresie BHP).


Lista mogłaby być o wiele dłuższa. Na rynku istnieje sporo firm, które zajmują się świadczeniem usług dla innych podmiotów. Zapewniają one kompleksowe wsparcie i wdrażają nowe systemy. Pracujący w nich pracownicy to specjaliści w danej dziedzinie, którzy usprawnią funkcjonowanie naszej firmy.


Kiedy zdecydować się na outsourcing?


Na outsourcing decydują się zarówno małe, jak i duże spółki. Najczęściej przyczyną takiego wyboru jest zatrudnienie większej ilości pracowników. Ciągle zmieniające się przepisy prawne, obowiązek prowadzenia ksiąg oraz ewidencji pracy, wymagają sporej ilości czasu. Pracodawca na pewnym etapie nie jest w stanie samodzielnie wszystkiemu sprostać. Dlatego też ma dwa rozwiązania, może zatrudnić kolejne osoby do różnych działów związanych z księgowością czy też administracją. Innym metodą, znacznie prostszą i wymagającą mniej wysiłku, jest nawiązanie współpracy z zewnętrzną firmą. Zdejmuje to z barków pracodawcy szereg zobowiązań. Dzięki temu będzie miał on więcej czasu na oddanie się misji swojej firmy.


Po rozwiązania, jakie daje nam outsourcing, warto sięgnąć, kiedy nasza firma zaczyna się prężniej rozwijać oraz wtedy, gdy planujemy duże rekrutacje i zmiany w strukturze. Powierzenie zadań specjalistom uchroni nas od ewentualnych pomyłek czy niedopatrzeń.


Jeśli chcesz sfinansować usługi outsoursingowe za pomocą zewnętrzenego źródła finansowania, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat preferencyjnych kredytów inwestycyjnych, posiadających gwarancję spłaty (w ramach realizacji unijnych prejektów) lub skontaktuj się z naszym doradcą.


KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!