PN - PT 9:00 - 17:00

Co wiadomo o unijnym budżecie dla firm na lata 2021-2027?


Przedsiębiorcy nierzadko korzystają z różnego rodzaju dofinansowań płynących z unijnego budżetu. Obecnie funkcjonująca perspektywa finansowa uchwalona przez Parlament Europejski obowiązywać będzie do 2020 roku. Co więc wiadomo odnośnie unijnej perspektywy na kolejne siedem lat, od 2021 do 2027 roku? Sprawdź aktualne informacje, jakie posiadamy na ten temat. 

Pożyczki dla firm z funduszy unijnych

Innowacyjność i współpraca z jednostkami naukowo-badawczymi 


Na tę chwilę wiadomo już, że dokładnie tak, jak w poprzednich latach finansowanie firm będzie przewidziane gównie dla przedsiębiorców stawiających na innowacje i współpracę z jednostkami naukowo-badawczymi. Argumentem przemawiającym za takim podziałem jest chęć doścignięcia Stanów Zjednoczonych i krajów azjatyckich. Wówczas europejska gospodarka ma szansę stać się nieco bardziej konkurencyjna w skali globalnej. 


Bezzwrotne dotacje 


W latach 2021-2027 przedsiębiorcy będą mogli liczyć na bezzwrotne dotacje, które opiewać będą na kwoty do 60% dofinansowania. Ważnym czynnikiem decydującym o wielkości finansowania będzie między innymi wielkość przedsiębiorstwa. Wyższy poziom finansowania skierowany będzie bowiem dla małych firm zatrudniających do 10 osób. Największe koncerny będą mogły brać udział w projektach, których celem będzie wspieranie badań. Przedsiębiorcy będą musieli jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem od momentu złożenia wniosku do podpisania umowy i otrzymania pieniędzy - może upłynąć nawet 6 miesięcy. 


Kredyty i pożyczki 


Do dyspozycji przedsiębiorców oddane zostaną również różnego rodzaju kredyty na preferencyjnych warunkach. Niskooprocentowane pożyczki będą nieco łatwiejszą i szybszą alternatywą dla finansowania z wykorzystaniem dotacji. Najwyższa wartość jednorazowej pożyczki najprawdopodobniej opiewać będzie na kwotę 2,5 mln złotych. 


Dotacje z UE - gdzie szukać informacji 


W celu uzyskania rzetelnych informacji na temat obecnie prowadzonych projektów i tych, które swój start będą miały w przyszłości, najlepiej udać się do odpowiedniego Urzędu Marszałkowskiego. Biorąc udział w konkretnym projekcie, warto również skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w pozyskiwaniu środków unijnych. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na treści zawarte we wniosk - tak, aby opisane w nich cele i informacje dotyczące przedsiębiorstwa były zgodne z prawdą i osiągalne. Nie będzie wówczas problemu w momencie rozliczania się z projektu i w trakcie kontroli.


Jeśli Twoja firma jest zainteresowana uzyskaniem wsparcia w postaci kredytu inwestycyjnego lub obrotowego, który posiada gwarancję spłaty i jest realizowany w ramach projektów unijnych, skontaktuj się z naszym agentem i uzyskaj szczegółowe informacje lub złóż wniosek o kredyt, by w ciągu 24 godzin otrzymać decyzję (otrzymanie decyzji jest całkowicie bezpłatne i nie zobowiązuje Cię do skorzystania z kredytu.)

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!