PN - PT 9:00 - 17:00

Będą korzystne zmiany w pomocy de minimis!


Wiele osób stawia na rozwój własnych przedsiębiorstw. W 2019 roku duża grupa małych (61 procent) oraz średnich (74 procent) przedsiębiorstw zaplanowała inwestycje w rozwój swojej działalności. Przedsiębiorcy nie są jednak zadowoleni z pomocy uzyskiwanej z zewnątrz, która nie pozwala im na realizowanie wszystkich zaplanowanych działań. Z racji tego zapowiadane są bardzo korzystne zmiany w programie de minimis. Bank Gospodarstwa Krajowego od dłuższego czasu zapowiada, iż przedsiębiorcy będą mogli liczyć na jeszcze bardziej korzystne warunki finansowania. 

W ostatnich latach zainteresowani musieli się zmagać z zaostrzeniem warunków przyznawania kredytów, czy też wzrostem marży kredytowej. Z pewnością dla nikogo nie były to dobre informacje, ale sytuacja ma się polepszyć. Sektor MŚP w Polsce ma się bardzo dobrze, a osoby prowadzące taką działalność są zadowolone z popytu na ich usługi oraz różnorodne produkty. Zmiana warunków finansowania może wyjść jednak wszystkim na lepsze.

 

Duża skłonność do większych inwestycji

 

Zapowiadane zmiany w programie de minimis doprowadzą do większej skłonności do realizowania znacznie większych inwestycji. Udzielone gwarancje finansowe w ramach programu sięgają już 62 miliardów złotych, a z pewnością kwota ta będzie jeszcze większa. Takie gwarancje doprowadzają do tego, iż przedsiębiorcy chętniej inwestują, zwiększając zyski w swoich małych i średnich firmach. Dodatkowo w ramach tego programu zainteresowani mogą liczyć na zabezpieczenie przydzielanych kredytów, sięgające wartości 110 miliardów złotych. Najważniejszą zmianą programową będzie dopuszczenie objęcia istniejącą gwarancją kredytów, które zostały zaciągnięte na spłatę innych zobowiązań finansowych.

 

Gwarancje udzielane są jak na razie w 18 bankach, które na co dzień ściśle współpracują z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Ponadto są one dostępne w 100 bankach spółdzielczych, dlatego dostęp do nich jest niejako nieograniczony. Zapowiadane zmiany będą wchodzić w życie stopniowo, po kolei w każdym ze współpracujących banków. 

 

Jeśli Twoja firma jest zainteresowana skorzystaniem ze wsparcia udzielanego w ramach programu de minimis, skontaktuj się z naszym pracownikiem, który przedstawi, jakei są możliwości skorzystania ze wsparcia unijnego.

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!