PN - PT 9:00 - 17:00

Trzy główne zalety kredytu w programie wsparcia MŚP


Ponad 20 banków w Polsce oferuje kredyty z gwarancją de minimis dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Jak wybrać instytucję z najlepszą ofertą kredytu ze wsparciem rządowym dla Twojej firmy? Wyręczamy w tym trudnym wyborze przedsiębiorców. Jeśli zastanawiasz się nad kredytem obrotowym lub inwestycyjnym z gwarancją BGK, na dobry początek poznaj 3 główne zalety tego sposobu finansowania rozwoju firmy.

Zwiększenie dostępności kredytu dla firm z ograniczoną zdolnością i historią kredytową

 

Według Banku Gospodarstwa Krajowego gwarancja de minimis usuwa wiele przeszkód stojących między przedsiębiorstwem a kredytem bankowym.

Jak już wspominaliśmy – najczęstszą przyczyną odmowy kredytu jest ograniczona zdolność kredytowa przedsiębiorstwa. Problemy sprawiają także:

 

  •  zbyt mały majątek jako zabezpieczenie zobowiązania,
  •  zbyt uboga historia kredytowa,
  • krótki okres istnienia firmy.

 

W przypadku MŚP minimum 12 miesięcy działalności nie gwarantuje, że bank uzna firmę za stabilną na rynku.

Dzięki kredytowi z gwarancją de minimis przedsiębiorca unika zastawienia swojego majątku, więc zachowuje finansową elastyczność. Nie musi także starać się o poręczyciela. Gwarancja dopuszcza dowolne zabezpieczenie kredytu, które kredytobiorca ustala z bankiem.

 

Minimalizacja kosztów kredytu bankowego dla firm

 

Koszty kredytu ze wsparciem rządowym mogą być niższe nawet o kilkadziesiąt procent! Gwarancja de minimis pokrywa do 60% kredytów obrotowych i inwestycyjnych o maksymalnej wysokości do 3,5 mln zł. W przypadku gwarancji PLG-COSME maksymalna wysokość kredytu wynosi 600 000 zł. Gwarancja obejmuje do 80% jego wysokości.

 

Bank redukuje koszty kredytu ze względu na zabezpieczenie spłaty przez gwarancję. Ze względu na niższe raty wzrasta zdolność przedsiębiorcy do ich spłaty.

 

W przypadku gwarancji PLG-COSME prowizja za jej udzielenie wynosi zaledwie 1% w skali roku.

Mimo redukcji kosztów obawiasz się napiętego harmonogramu spłat? Spokojnie. W zależności od programu i umowy z bankiem przedsiębiorca może zawiesić spłatę rat na kilka miesięcy, np. podczas martwego sezonu.

 

Redukcja czasochłonnych formalności

 

Udzielenie kredytu firmowego na co najmniej kilkaset tysięcy złotych wymaga wręcz prześwietlenia finansowej strony przedsiębiorstwa. Na szczęście gwarancja nie dokłada kolejnej cegiełki do skomplikowanych formalności. Wszystkie dokumenty związane z gwarancjami de minimis i PLG-COSME składa się podczas aplikowania o kredyt.

 

Dzięki nam możesz jeszcze bardziej zredukować czasochłonne formalności. Opisz nam potrzeby finansowe firmy, a w nawet 60 minut przygotujemy dla Ciebie ofertę kredytu ze wsparciem rządowym!

 

KREDYT DLA SPÓŁEK ZOO

  • Uproszczone procedury
  • Bez BIK prezesa i udziałowców
  • Wniosek i decyzja 100% online

Szukasz kredytu?

Sprawdź dostępne oferty finansowania dla Twojej firmy!